PLAYOFFS 2022-2023 - 02/04/2023 18:00:00 Αναλυση Αγωνα

0 - 0
Τελικο Σκορ
ΒΟΛΟΣ
2017

Ο Μπόρις Κλέιμαν έγινε ο ήρωας της ομάδας του Βόλου, καθώς με εξαιρετική απόκρουση στην εκτέλεση πέναλτι του Άντραζ Σπόραρ στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, διατήρησε το 0-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό στο γήπεδο ''Απόστολος Νικολαΐδης''

Στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπόρις Κλέιμαν αποκρούει πέναλτι του Παναθηναϊκού και διατηρεί το 0-0 για τον Βόλο κατά τη διάρκεια της 2ης αγωνιστικής των playoffs στο γήπεδο "Απόστολος Νικολαΐδης". Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Σεμπαστιάν Παλάσιος βρίσκεται μέσα στην περιοχή και στη συνέχεια παίζει τη μπάλα πάνω στο αναπτυγμένο χέρι του Αντόνιο Λούνα του Βόλου, ο οποίος έκανε νωρίς τάκλιν.

Ο διαιτητής υποδεικνύει πέναλτι, το οποίο αναλαμβάνει να εκτελέσει ο Άντραζ Σπόραρ. Ο Σλοβένος φορ στοχεύει στη δεξιά γωνία του ισραηλινού γκολκίπερ, όμως ο Κλέιμαν καταφέρνει να προβλέψει την κίνηση και να διατηρήσει το ισόπαλο σκορ.