ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ PANATHAMOU.GR

Η ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΕΒΓΑΛΕ ΕΚΤΟΣ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΑΠΟ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE

Η Ρεάλ Μαδρίτης έβγαλε εκτός τη Λίβερπουλ από το Champions League

Οι ελπίδες της Λίβερπουλ για το Τσάμπιονς Λιγκ τελείωσαν απο την Ρεάλ Μαδρίτης για τρίτη συνεχόμενη σεζόν, καθώς απέτυχαν να ξεπεράσουν την ήττα στο πρώτο παιχνίδι στο Άνφιλντ.

Οι Reds, που έχασαν τον πρώτο αγώνα με 5-2, παρατάχθηκαν με τέσσερις επιθετικούς στο Bernabeu, καθώς προσπαθούσαν να κάνουν την επιστροφή στη μυθική ευρωπαϊκή ιστορία τους.

Ο τερματοφύλακας των Reds διέψευσε τους Vinicius και Eduardo Camavinga με υπέροχες αποκρούσεις στο πρώτο ημίχρονο.

Αν ο Ντάργουιν Νούνεθ είχε καταφέρει το φκόλ στο έκτο λεπτό, τότε θα μπορούσε να ήταν διαφορετική ιστορία.

Οι παίκτες της Λίβερπουλ άκουσαν το You'll Never Walk Alone στα ηχεία του Μπερναμπέου καθώς συλλογίστηκαν τη μεγαλύτερη ήττα τους ποτέ στο Champions League.

Οι Reds ηττήθηκαν στους φιναλίστ εναντίον της Ρεάλ το περασμένο καλοκαίρι, αλλά τώρα αντιμετωπίζουν άλλη μια μάχη. Να είναι στη διοργάνωση την επόμενη σεζόν, έχοντας έξι βαθμούς πίσω από τις θέσεις του Champions League.

Ένα μειονέκτημα για τη Ρεάλ του Κάρλο Αντσελότι ήταν ότι ο Μπενζεμά τραυματίστηκε όταν σκόραρε και έπρεπε να αντικατασταθεί. Ωστόσο, στη συνέχεια ο επιθετικός είπε ότι θα είναι καλά για το El Clasico της Κυριακής με την Μπαρτσελόνα.