ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ PANATHAMOU.GR

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΝΤΝΙΠΡΟ: ΣΠΟΡΑΡ ΣΚΟΡΑΡΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΟΒΑΡΟ ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ ΟΥΚΡΑΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΑΣ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΤΟ 1-0 ΜΕ ΕΝΑ ΨΙΛΟΚΡΕΜΑΣΤΟ ΣΟΥΤ

1918

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πετύχει το πρώτο γκολ στο 15ο λεπτό χάρη στον Σπόραρ. Ο Βόλινετς κακοεκτίμησε τη φάση, πράγμα που επέτρεψε στον Σλοβένο επιθετικό να εκτελέσει εντυπωσιακό ψηλό σουτ και να στείλει την μπάλα στο δίχτυ.

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε γρήγορο γκολ στο 15ο λεπτό. Μετά από μια βαθιά μπαλιά πίσω από την αμυντική γραμμή, ο Σπόραρ εκμεταλλεύτηκε την ατυχή απόκριση του τερματοφύλακα της Ντνίπρο, Βόλινετς. Κατάφερε να ελέγξει την μπάλα με το στήθος του και με ένα όμορφο ψιλοκρεμαστό σουτ, κατάφερε να την στείλει στα δίχτυα.

Παναθηναϊκός - Ντνίπρο: Σπόραρ σκοράρει μετά από σοβαρό λάθος της ουκρανικής άμυνας και πετυχαίνει το 1-0 με ένα ψιλοκρεμαστό σουτ_2